Gala Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego

Data publikacji: 28 Wrzesień 2021

W krakowskim hotelu Holiday Inn w dniu 24 września 2021 r. odbyła się Gala Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego, podczas której wręczono Nagrody dziewiątej i dziesiątej edycji za lata 2020 i 2021. Wspólna uroczystość wręczenia Nagród dwóch edycji była spowodowana odwołaniem zeszłorocznej Gali z przyczyn epidemicznych. Nagrody przyznała Kapituła Nagrody, która pracowała pod przewodnictwem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Laureatom nagrody wręczył Prezes Stowarzyszenia, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Nagrody Samorządowe im. Norberta Barlickiego za roku 2020 otrzymali:

-       w kategorii Firma Przyjazna Samorządowi: Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK sp. z o.o. z Krakowa,

-       w kategorii Organizacja Pozarządowa: Towarzystwo Przyjaciół Będzina,

-       w kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego: Miasto Malbork,

-       w kategorii Samorząd Województwa: Edward Fedko (radny Sejmiku Województwa Lubuskiego),

-       w kategorii Samorząd Powiatowy: Krzysztof Romankiewicz (Starosta Zielonogórski),

-       w kategorii Samorząd Miejski: Beata Moskal-Słaniewska (Prezydent Świdnicy),

-       w kategorii Całokształt Działalności na rzecz Samorządu Terytorialnego: Zygmunt Frankiewicz (Senator RP).

Natomiast Nagrody Samorządowe im. Norberta Barlickiego za roku 2021 otrzymali:

-       w kategorii Firma Przyjazna Samorządowi: Instytut Heweliusza sp. z o.o. z Wrocławia,

-       w kategorii Organizacja Pozarządowa: Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego z Kowala,

-       w kategorii Jednostka Samorządu Terytorialnego: Miasto Gostyń,

-       w kategorii Samorząd Powiatowy: Krzysztof Nowak (Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego),

-       w kategorii Samorząd Miejski: Łukasz Komoniewski (Prezydent Będzina),

-       w kategorii Całokształt Działalności na rzecz Samorządu Terytorialnego: Andrzej Kunt (Burmistrz Kostrzyna n/Odrą).

Kapituła Nagrody postanowiła, iż za rok 2021 w kategorii Samorząd Województwa Nagroda nie zostanie przyznana.

W zakładce Galeria można obejrzeć serwis fotograficzny z Gali.