Zmarł Zbigniew Zychowicz

Data publikacji: 17 Styczeń 2016
Dnia 6 stycznia 2016 r. zmarł członek Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska Zbigniew Zychowicz.

Zbigniew Zychowicz był członkiem Stowarzyszenia od listopada 2012 r.

Swoją działalność samorządową związał z Województwem Zachodniopomorskim. Był pierwszym w historii regionu Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego (1998-2000). Wcześniej był w Szczecinie radnym miejskim II kadencji (1994-1998). W tym okresie sprawował również funkcję przewodniczącego Sejmiku Samorządowego ówczesnego Województwa Szczecińskiego. Miał również doświadczenie parlamentarne. Sprawował mandat Senatora RP IV i V kadencji (2000-2005).

W ostatnich latach był prezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie, organizacji pozarządowej będącej laureatem Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego w roku 2012.

Cześć jego pamięci.