II Samorządowa Debata "U Frycza" za nami

Data publikacji: 04 Luty 2017

W Krakowie, w dniu 2 lutego 2017 r. odbyła się II Samorządowa Debata „U Frycza”. Organizatorem debaty było Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska. Na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia, Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w debacie, jako paneliści, wzięli udział: Robert Biedroń (Prezydent Słupska), Tomasz Lewandowski (Zastępca Prezydenta Poznania), Krzysztof Matyjaszczyk (Prezydent Częstochowy), Beata Moskal-Słaniewska (Prezydent Świdnicy) i Tomasz Trela (Zastępca Prezydenta Łodzi). W dyskusji  uczestniczył także, jako jeden z panelistów, gospodarz spotkania prezydent Jacek Majchrowski. Tematem debaty było „Miasto przyjazne mieszkańcom. Jakie być powinno? Edukacja, finanse, mieszkalnictwo, społeczeństwo obywatelskie”. Moderatorem dyskusji był Jan Kazimierz Czubak (Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska).

Uczestnicy debaty, z perspektywy samorządowców centrolewicowych, podzieli się swoimi pomysłami na miasto przyjazne mieszkańcom. Rozmawiano o różnych polach działalności samorządowej i ich wpływie na sprawne i służące mieszkańcom funkcjonowanie miasta. W drugiej części debaty odpowiadano na pytania i głosy widzów debaty.

W zakładce "Galeria" można obejrzeć serwis fotograficzny ze spotkania, a w zakładce „Komunikaty” można obejrzeć pełną transmisję telewizyjną z debaty.