Stowarzyszenie na III Kongresie Forum Postępu

Data publikacji: 29 Kwiecień 2018
W dniu 21 kwietnia 2018 r. miał miejsce w Warszawie III Kongres Forum Postępu.

W dniu 21 kwietnia 2018 r. miał miejsce w Warszawie III Kongres Forum Postępu. Forum Postępu to wspólne przedsięwzięcie grupy centrolewicowych stowarzyszeń i fundacji, w tym Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska. Głównym tematem Kongresu było lewicowe spojrzenie na miejsce Polski w Europie. Wystąpienie wprowadzające wygłosił były Premier i Minister Spraw Zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz. Podczas Kongresu rozmawiano także o innych problemach polskiej lewicy.

Drugim panelem plenarnym Kongresu była przygotowana przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska debata pt. „Lewica przed wyborami samorządowymi. Co ma do zaoferowania?”. Uczestnikami debaty byli: Marcin Bazylak (Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej, członek Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska), Ewa Całus (Zastępca Burmistrza Wadowic) i Paulina Piechna-Więckiewicz (radna Rady Miasta Warszawa, członek Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska). Debatę prowadził: Jan Kazimierz Czubak (Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska).

Debatę samorządową zdominowała dyskusja o sytuacji lewicowych środowisk samorządowych i przygotowaniach do tegorocznych wyborów.

Z zapisem telewizyjnym debaty można zapoznać się pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=aWtMeT8GWLk.